English  Latviski  По русски 

ValstsFilipīnās pastāvošo konstitūciju ratificēja tautas balsošana 1987.gadā. Tā ir demokrātiska valsts, kurai savukārt, ir trīs atzari: izpildvara, likumdošana un tiesiskums.

Izpildvarā ietilpst prezidents, kurš ir valsts un valdības galva, kā arī vice-prezidents. Ministru kabinets sastāv no sekretāriem, kurus ieceļ prezidents, ar iecelšanas komisijas piekrišanu.

Likumdošanas atzars sastāv no divu palātu kongresa, kas sastāv no senāta un pārstāvju palātas. Senāts sastāv no 24 locekļiem, viena puse no kuriem tiek ievēlēta ar tautas balsošanu uz sešiem gadiem. Otra puse tiek ievēlēta katrus trīs gadus. Senatoriem ir tiesības tikt pārvēlētiem ne vairāk, kā 2 reizes. Pārstāvju palāta var sastāvēt no 250 locekļiem (maksimums). Palātas locekļi ir tiesīgi tikt pārvēlēti, bet ne vairāk kā 3 reizes.

Tiesiskais atzars, augstākā tiesa, kuru pārvalda augstākais tiesnesis un sastāv no tiesnešiem, kurus ieceļ prezidents, atbilstoši tiesu padomes rekomendācijai.  Augstākās tiesas locekļi var atrasties tajā līdz 70 gadu sasniegšanai.    

Pašreizējais prezidents:

Beņiņjo S. Akino III

Dzimšanas datums: 1960. gada 8. februāris. 

Dzimšanas vieta: Manila

  GALVENĀ LAPA Drūkat Kontaktinformācija Lapas karte

   
   
   

Meklēt lapā
Meklēt lapā
     Lapa mainīta: 2021. gada, 05. maijā, 17:47     
Copyrights © 2010 PHILIPPINES.LV    DEVELOPED BY EURODATA