English  Latviski  По русски 

Vispārīga informācijaĢeogrāfija: Filipīnas ir 7107 salas liels arhipelāgs, kura salas tiek iedalītas trīs grupās Luzons, Visayas un Mindanao. Milzīgais arhipelāgs atrodas Klusajā okeānā starp Indonēziju un Taivānu. Austrumos to apskalo Filipīnu jūra, rietumos Dienvidķīnas jūra, bet austrumos –Celebesa jūra. Vairumu kalnaino salu klāj biezi tropu meži un tās visas ir vulkāniskas izcelsmes. Augstākais valsts punkts ir Apo kalns (2954m). Valstī ir daudz aktīvu vulkānu, no kuriem lielākie ir Mayon, Pinatubo un Taal. Salu garākā upe ir Cagayan, savukārt Manilas līci ar Laguna līci savieno vēl viena liela upe – Pasig. 

Valsts platība: 300 000 km2

Galvaspilsēta: Manila

Lielākās pilsētas: Keson-sitija, Manila, Sebu-sitija

Valsts iekārta:   Republika, valsts un valdības galva prezidents, likumdevējs  Kongress: Senāts (24 loc.) un Pārstāvju palāta (250 deputāti). 

Oficiālā valoda: filipīniešu, angļu.

Valūta: Filipīnas peso = 100 sentavo. Cenu līmenis salās relatīvi zems, tāpēc lieto, galvenokārt, nelielas vienības 5, 10, 20 peso.

Reliģijas: katoļi 83%, protestanti 9%, musulmaņi 5%, budisti 3%.

  Klimats: Kas attiecas uz klimatu, tad Filipīnās tas ir karsts un mitrs. Vidējā gada temperatūra pēc Celsija ir 26.5 grādi. Arhipelāgam ir raksturīgi trīs gadalaiki jeb sezonas – karstā sezona jeb vasara no marta līdz maijam, lietus sezona no jūnija līdz novembrim, kā ari aukstā sezona no decembra līdz februārim. No maija līdz oktobrim klimatu ietekmē musoni.

  Administratīvās teritorijas: 
Filipīnas iedalās trīs salu grupās – Lusons, Vsajas un Mindanao. Tās savukārt ir sadalītas 17 reģionos, 81 provincē un 1494 pašvaldībās.

  Filipīnu reģioni: Ilokoss, Kagajana ieleja, Centrālais Lusons, Kalabarzons, Mimaropa, Bikols, Rietumu Visajas, Centrālas Visajas, Austrumu Visajas, Zambonga pussala, Ziemeļu Mindanao, Davao, Sokksksargens, Karaga, Musulmaņu Mindanao autonomais reģions, Kordillera un Galvaspilsētas reģions.

  Etniskais sastāvs: Filipīnas ir 12. apdzīvotākā valsts pasaulē ar 88 miljoniem cilvēku. 8% filipīniešu dzīvo ārzemēs, tur strādādami. Apmēram puse iedzīvotāju dzīvo Luson salā. Filipīnieši ir cēlušies no iebraucējiem, kas nākuši no Ķīnas, Malajas pussalas un citiem reģioniem. Viņu pēcnācēji iedalās vairākās grupās, taču visi kopā tiek uzskatīti par oriģinālajiem filipīniešiem. Starp lielākajām minoritātēm jāmin spāņi, briti, japāņi u.c. tautību pārstāvji. 

  GALVENĀ LAPA Drūkat Kontaktinformācija Lapas karte

   
   
   

Meklēt lapā
Meklēt lapā
     Lapa mainīta: 2021. gada, 05. maijā, 17:47     
Copyrights © 2010 PHILIPPINES.LV    DEVELOPED BY EURODATA