English  Latviski  По русски 

EkonomikaFilipīnas ir piektajā vietā ekonomiski lielāko Dienvidaustrumu  Āzijas valstu vidū, pēc Indonēzijas, Taivānas, Malāzijas un Singapūras.  Pēdējo 25 gadu laikā  ražošana Filipīnās palielinājās četras reizes un pat vairāk nekā 10 reizes pēdējo 30 gadu laikā. Tradicionālajā agrārajā filipīniešu ekonomikā no 60-gadiem tika novērots pieaugums ražošanas sektorā, bet pēdējā laikā aktīvs pieaugums apkalpošanas sektorā.

Ilglaicīgā stabilitāte un lokanums, kuru nodemonstrēja valsts ekonomiskie principi, apstiprināja, ka valsts atrodas ceļā uz atjaunošanos pēc krīzes Āzijā. Ekonomiskā spēka pamatā ir jūtams apkalpošanas sektora pieaugums, kas sastāda 4,3% un palielināja par 20,5% telekomunikāciju pakalpojumu apjomu. Pakalpojumu daļa sastāda 46% no iekšzemes kopprodukta, kā arī 42% no darbaspējīgajiem.

Zemkopība, zvejniecība un mežsaimniecība sastāda 20% iekšzemes kopprodukta un 32% no nodarbinātā darba spēka. Uzlabojumi šajā sektorā tiek skaidroti ar labiem laika apstākļiem un efektīvu strukturālo reformu, kas paradās lauksaimniecības un zivsaimniecības modernizācijas aktā, kura mērķis bija ražošanas palielināšana.

Lielais tīrās faktiskās peļņas ienākums radās no naudas pārskaitījumiem filipīniešu pilsoņiem, kuri strādāja ārzemēs. Ikgadējie naudas pārskaitījumi ir ārvalstu valūtas galvenais avots.

Pēdējā desmitgadē jūtami pieauga nacionālais bruto ienākums filipīniešu ģimenē.

  GALVENĀ LAPA Drūkat Kontaktinformācija Lapas karte

   
   
   

Meklēt lapā
Meklēt lapā
     Lapa mainīta: 2014. gada, 10. oktobrī, 13:51     
Copyrights © 2010 PHILIPPINES.LV    DEVELOPED BY EURODATA